BLOG
  • Türkiye de tekne yapımı binlerce yıl eskiye uzanmaktadır.Ahşap Tekne veya yatlar, motorlu veya yelkenli olarak imal edilmektedir.Son yıllarda mavi yolculuk veya mavi tur da yaşanan büyük ilgi ve diğer ülkelerden gelen yoğun tekne talebi karşısında Türk yat imalatı altın çağını yaşamaktadır.
  • Bildiğimiz anlamda gezi veya yarış için yelkenciliğin, ya da ‘’keyif” için amatör denizciliğin köklerinin 17. yüzyılın ikinci yarısı Hollanda’sına uzandığını bilmekteyiz.1660 yılında Amsterdam şehri İngiltere kralı II. Charles’e taç giyme hediyesi olarak “Mary” adlı yatı hediye eder. Bu tekne Britanya’nın ilk yatı ve İngiliz yatçılığının başlangıcıdır. İngilizce ve Almanca yacht, Türkçe yat ismi Flemenklerin jaght (avcı, takipçi) kelimesinden türemiştir.
  • BRANDA TEMİZLİK TAVSİYELERİ ithal kumaş ürünleri periyodik olarak (ortalama 15 gün) yumuşak bir fırça yardımıyla doğal sabun yada sıvı sabun kullanarak tatlı su ile durulanmalıdır, deterjan yada kimyasal temizleyiciler kullanmayınız. Brandanın şeffaf mikaları yazlık kullanım için sökülmeden önce mutlaka tatlı su ile durulanıp kuruduktan sonra sökülüp mümkünse ince bir kumaş (çarşaf, nevresim vb) yada üzerine talk pudrası dökülerek sıkı olmayacak şekilde rulo yapılıp oda sıcaklığında ve güneş görmeyen bir ortamda muhafaza edilmelidir.
İLETİŞİM
Yakuplu Mah. Beysan Sanayi Sitesi Dereboyu Cad. No: 15 Giriş Kat Haramidere - Beylikdüzü / İSTANBUL

+90 212 423 34 55 pbx

info@yatdizayn.com.tr

SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Üzerinden Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİM
Yakuplu Mah. Beysan Sanayi Sitesi Dereboyu Cad. No: 15 Giriş Kat Haramidere - Beylikdüzü / İSTANBUL

+90 212 423 34 55 pbx

info@yatdizayn.com.tr

© 2016 - 2022  YAT DİZAYN LTD. ŞTİ.   Tüm Hakları Saklıdır.